Sbírka pro onkologicky nemocné děti | JOBA

Sbírka pro onkologicky nemocné děti

Anetka pořádá sbírku pro onkologicky nemocné děti z oddělení nemocnice Motol v Praze. Chce nakoupit co nejvíce produktů VitaActive od německého výrobce LR, který posílí dětskou imunitu oslabenou léčbou. 

Jak jsi na takový projekt přišla?

Napadlo mě to, protože to bude deset let od doby, kdy umřel můj kamarád na leukémii. Hodně špatně jsem to nesla. Také to budou za chvíli tři roky, co mi zemřela další velmi blízká osoba na rakovinu. Bohužel ani jeden boj nevyhrál. A právě proto chci pomoci těmto dětem.

Proč zrovna VitaActive? Jak konkrétně to dětem prospěje?

Kvůli léčbám mají děti oslabenou hlavně imunitu. Produktů by sice mohla být spousta,  ale myslím, že ty vitamíny jsou prostě takový základ, aby děti mohly fungovat, aby měly energii a pak aby léčba do budoucna měla lepší účinek. Konzultovala jsem to s lékaři od firmy LR i s primářem onkologického oddělení Motola.

VitaActive

obsahuje vitamíny E, B12, D, B2, B6, B1, kyselinu listovou, hroznový cukr. Vitamín D výrazně ovlivňuje lidské zdraví a jeho nedostatek je především v zimních měsících. Kontroluje fosfor a vápník, které jsou důležité pro správný růst kostí a správné fungování cévní a nervové soustavy. 

Denní dávka vitamínů pokrývá již čajová lžička a pro děti je velkou výhodou příjemná ovocná chuť.

Produkt se vyrábí v Německu z 21 druhů ovoce a zeleniny v BIO kvalitě.

Jak se ti povedlo navázat spolupráci s oddělením?

Našla jsem si kontakt na internetu na sekretářku nemocnice Motol a ta mě spojila s ředitelem. Ten mě poté přepojil na onkologické oddělení a už to bylo. Nyní jsem v kontaktu s lékaři a pomocníky celého oddělení. Má na tom podíl hodně lidí.

Jaké byly první ohlasy na celou věc?

Týden jsem nikomu nic neřekla a nápad jsem si nechala pro sebe. A jakmile bylo vše domluvené tak jsem to zveřejnila na sociálních sítích, v rodině… 

Všichni byli nadšení a doma vůbec nechápali, jak jsem to mohla zprostředkovat a všichni mě v tom neuvěřitelně podporují, za což jsem neuvěřitelně ráda. 

Jak daleko bys to chtěla dotáhnout?

Tohle je jednorázová akce a do budoucna budu domlouvat spolupráci s Petrou Krůtovou, která má projekt Pomoc Onkoláčkům – kdokoliv může darovat dětem oblečení. Takže chceme spojit síly a udělat něco velkého.

Je tvou přirozeností pomáhat?

Od malička raději pomáhám všem ostatním i ve chvílích, kdy je mně samotné úplně nejhůře. Raději jsem pomohla, než abych se starala sama o sebe, ale nikdy se mi to nevymstilo. A doufám, že až jednou budu potřebovat pomoci já, tak ti lidé, kterým jsem pomohla mi pomohou také. Dělá mi to tu největší radost, když mohu pomoci, pokud to někdo potřebuje.

A jak ty nahlížíš na onkologická onemocnění?

Beru to jako postižení. Myslím si, že jakmile se s tím někdo potýká jednou, žije s rizikem, že se mu to může vrátit. A jediné, co mohu říct, že mi to připadá nespravedlivé. Ti hodní lidé, které znám z mého okolí, co by se pro ostatní rozkrájeli, tak právě ti jsou onkologicky nemocní. To mi připadá hrozné. Vím, že to ale nejde ovlivnit, to si nevybíráme.

Komu bys chtěla poděkovat už teď ještě před ukončením tohoto projektu? 

Tak na milion procent firmě LR, protože díky ní máme možnost produkty získat. A pak podpora mého týmu, který stojí za mnou a pomáhá mi se vším. A jsem jim vděčná, že je mám. Ještě děkuji Péťe Krůtové a také Lucce, díky které jsem se do toho opravdu pustila. 

Jak ti nejlépe můžeme pomoci?

Určitě jakýmkoliv sdílením této sbírky. Pak nákupem produktu VitaActive nebo finanční částkou, za kterou mohu vitamíny nakoupit. Budu ráda, když dítě bude mít produkt nejen na jeden měsíc, ale na delší dobu, aby se opravdu mohla imunita obnovit. Z toho budu nejšťastnější. 

22.12. pak pojedem na předání výrobků dětem, takže se těšte na fotky a videa. 

 

Aneta Novotná 

18 let, studentka manažerské akademie, pochází z Hořovic
novotnaaneta3@gmail.com