AloeVera: Ověřený recept na zdravou pokožku | JOBA

Aloe Vera: Po tisíce let ověřené tajemství krásné pokožky!

Věděli jste, že můžete svou pokožku hydratovat, vyživit a zpomalit známky stárnutí v jediném kroku? Ano, je to možné! Odpověď dává výjimečná odrůda rostliny Aloe Vera. A pokud trpíte kožními problémy, je pro Vás Aloe volbou číslo jedna. Dopřejte tedy své pokožce komplexní péči, a pokračujte ve čtení, pokud Vás zajímá jak naší kůži může být tato roslina prospěšná. 

Vnější použití Aloe vera

Aloe Vera má výborné regenerační účinky na naši pokožku. Je skvělým pomocníkem při

 • ošetření poraněných míst,
 • menších řezných ran,
 • odřenin
 • v případě natržených ústních koutků.
 • Prokazuje také výrazný hojivý efekt u popálenin I-II stupně, kdy urychluje hojení v průměru až o 8 dní a významně snižuje bolestivost.

Při aplikaci na poraněná místa působí gel mírně anesteticky a ulevuje od svědění a otoků. Má rovněž účinky antibakteriální a protiplísňové.

Rychlé hojení a regenerace při aplikaci AV zajišťují mukopolysacharidy, které pomáhají vázat vlhkost v pokožce a vytváří zvlhčující film, takže rány nevysychají.  Aloe také zvyšuje v místě poranění přítok krve do zraněných oblastí a stimuluje fibroblasty – kožní buňky zodpovědné za hojení ran.

Díky hydratačním a zklidňujícím účinkům je Aloe volbou číslo jedna v péči o pleť. K udržení mladistvé pleti byla ve formě krému využívána Kleopatrou již v 1. stol. př. n. l. nebo Nefertiti jako elixír krásy ve 14. století.

Aloe také podporuje produkci kolagenových a elastinových vláken, díky čemuž je pokožka pružnější a méně vrásčitá.
Skvělá volba pro podrážděnou pokožku i ekzémy

Aloe chrání pokožku před působením slunečního záření. Její aplikace je vhodná také po opalování, kdy pomáhá podrážděnou pokožku ochlazovat a zklidňovat, navíc ji chrání před vysušením a přispívá k urychlení procesu obnovy buněk. 

Po aplikaci AV gelu na podrážděnou pokožku vzniká v kůži antioxidační protein (metalothionein), který zachycuje hydroxylové radikály a zabraňuje potlačení antioxidačních enzymů v kůži. Výzkumy bylo také potvrzeno, že gel z Aloe Vera významně povzbuzuje imunitní buňky kůže, které jsou po slunění „oslabené“.

Je známo, že Aloe Vera působí na mnoho problémů s pletí, pokožkou a vůbec s kůží obecně. Může pomoci léčit opary, lupénku, alergické reakce, akné a další problémy spojené s pokožkou.

Skvělým pomocníkem je především v léčbě ekzémů. Kdy oblasti s výskytem ekzémů pomáhá zklidňovat, hydratovat a brání jejich dalšímu rozšíření.

Aloe Vera pod značkou LR Health and Beauty

Na trhu je velmi široký sortiment Aloe Vera produktů. Samotný proces sklizně a technologické zpracování této rostliny je klíčový pro kvalitu výsledných produktů.

Kvalita je u produktů LR na prvním místě. Od pěstování až po konečný produkt podléhá vše přísným kontrolám.

AV Barbadensis Miller se pěstuje ve vyšších nadmořských výškách v krásném čistém prostředí. Za zralé se považují rostliny starší dvou let. Z každé rostliny se ručně sklízí 6 listů 3x za rok. List musí být delší než 50 cm a asi 12-14 cm široký.

Denně se ručně zpracovává 130 tun listů. Koncentrát, který vznikne, je přemístěn do kontejnerů o objemu 20 000 l a v nich je převážen ke konečnému zpracování do Německa.

Produkty společnosti LR využívají k přípravě Aloe Vera výhradně dužinu, která obsahuje vysoký obsah vody, s rozpuštěnými živinami a biologicky aktivními látkami. Ty slouží k regeneraci a reparaci rostlinných tkání.

Díky správnému technologickému zpracování je zajištěna minimální kontaminace aloinem (má silné projímavé účinky), který je produkován tuhou zelenou slupkou.

Produkty společnosti LR nabízejí tu nejvyšší kvalitu, což potvrzují SGS Institut Fresenius a certifikáty IASC, za nízkou cenu v porovnání se špičkovou kvalitou.

Takto získaný gel z AV Barbadensis Miller je následně využíván k výrobě kosmetických produktů nebo je nabízen ve formě čistého gelu k přímému užití. 

A co by nemělo chybět ani ve Vaší domácnosti? BOX PRVNÍ POMOCI pro okamžitou péči o pokožku!

1. Základním a důležitým krokem je pravidelné ošetřování pokožky Aloe Vera SPREJEM PRVNÍ POMOCI, který se hodí pro velmi suchou pokožku. Zklidňuje a ochlazuje pokožku, pomáhá kůži regenerovat, neboť obsahuje

 • 83 % gelu z Aloe vera Barbadensis Miller
 • 12 bylinných esencí jako je měsíček, řebříček, heřmánek nebo extrakt z šalvěje, které podporují sílu Aloe Vera.

Všechny tyto bylinky se do krve vstřebávají kůží a sliznicemi, kde cíleně působí. Sprej je univerzální a především  baktericidní a působí desinfekčně.

Také však uklidňuje podrážděnou pokožku, takže je vhodný i jako péče po opalování, či se dá použít v případě svědění a otoků. Měsíček má výrazné hojivé účinky, léčí akné, záněty, plísně, ale také popáleniny.

2. Dále k promazávání namáhaných míst slouží nejlépe ALOE VERA KRÉM S PROPOLISEM, který obsahuje přírodní extrakt z včelího vosku pro intenzivní hydrataci. Posiluje kožní bariéru a vytváří na kůži ochranný film. Je vhodný také na šupinatou pokožku , takže se dá použít jako hydratace při lupénce nebo ekzémech.

3. Posledním specialistou je Aloe Vera HYDRATAČNÍ GELOVÝ KONCENTRÁT. Obsahuje 90% gelu z Aloe Vera Barbadensis Miller. Pokožku intenzivně hydratuje, ale i chladí a zklidňuje.

Lékařsky ověřené „klíčové“ oblasti aplikace Aloe Vera (prevence, terapie, rekonvalescence):
 • Nesprávná životospráva (stres, nikotin, alkohol, cholesterol)
 •  Zvýšení účinnosti při užívání léků, vitamínů, potravních doplňků
 • Očista trávicího traktu a klků tlustého střeva
 •  Otoky končetin a kloubů, záněty vazů, artróza, poškozené vazy
 •  Zažívací potíže, pálení žáhy, zácpa, průjem
 • Kožní problémy, alergie, akné, ekzémy, lupénka, vředy, plísně, zmírní průběh pásového oparu
 • Popáleniny, omrzliny, spálená kůže při opalování
 • Svalové bolesti, výrony, podlitiny, oděrky na kůži a puchýře
 • Vysoký i nízký krevní tlak – aloe vyrovnává krevní tlak k normě
 • Krvácivost dásní, afty, parodontóza
 • Diabetes
 • Migrény, bolesti hlavy
 • Alergická senná rýma
 • Crohnova choroba
 • Ochrana srdce, cév, jater, ledvin, snižování cholesterolu
 • Podpora chemoterapie a léčby nádorových onemocnění

Reference:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/
https://www.doktor-zdravi.cz/aloe-barbadensis-miller-aloe-vera/
https://www.medicalnewstoday.com/articles/318591#skin-health
materiály LR
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcR66-GTxqQFMXwkA3WPN6utgCMpxOHPFTGe00_8dKE_xF5dFUoP&usqp=CAU
https://www.zdravimkuspechu.cz/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/l/aloe-vera.png
https://www.wowbuzz.us/wp-content/uploads/2019/07/How-to-Use-Aloe-Vera.jpg