Babiččina bylinná zahrádka | JOBA

Babiččina bylinná zahrádka

Silných léčivých vlastností bylinek využívaly už naše babičky a prababičky. Pojďme si představit jednotlivé účinky bylinek. Právě ale jejich správná kombinace je hlavním klíčem zázračných účinků! A jak toho docílit se dozvíte v následujícím článku.

SOS sprej – multifunkční řešení pro Vaši rodinu!

Určitě jste každý byl jednou nachlazený, měl rýmu, bolest v krku, podrážděnou pokožku, štípance od hmyzu či drobná poranění a mnoho dalšího… věděli jste, že existuje univerzální produkt na všechny tyto problémy? Ano existuje a dokáže ještě mnohem víc! Jmenuje se Aloe Vera sprej první pomoci, a kromě naší Aloe obsahuje výtažky z 12 léčivých bylinek. SOS sprej je tedy ideální pro všechny, co chtějí mít po ruce spolehlivého pomocníka za každé situace.

Jedinečná receptura SOS spreje umožňuje jeho všestranné použití. Kromě 83% Aloe Vera Gelu obsahuje osvědčené bylinné extrakty, které mají výborný vliv na naše zdraví, krásu i psychickou pohodu.

Opravdu všestranné použití SOS spreje je umožněno díky obsahu heřmánku, který je skvělý jak pro vnitřní, tak vnější užití. Pomůže Vám při ucpaném nose, bolestech v krku, na vyrážky a bolesti zubů. Pokud se Vám rány špatně hojí je SOS sprej vhodný právě pro Vás díky dezinfekčními a protizánětlivým účinkům této bylinky.

Měsíček lékařský má prospěšné účinky na naši pleť, především ji dokáže krásně zjemnit a zvláčnit. Je ideální na podrážděnou a poškozenou pokožku, především ekzémy a různé vyrážky či poranění, působí totiž jako přírodní antibiotikum a potlačuje tak na pokožce vznik bakterií a plísní.

Při bolestech v krku a pocitech nachlazení je jednoznačně nejlepší zázvor. Právě tato bylina je jednou z dalších ingrediencí, které propůjčují SOS spreji antibakteriální a protizánětlivé účinky. Zázvor také funguje v prevenci proti vráskám. SOS sprej můžete tedy používat jako pleťovou vodu, která nejen že pleť skvěle zhydratuje, ale také pokud máte sklon k akné, pomůžete urychlit hojení pupínků a redukovat další výskyt akné.

Propolisprotizánětlivé a bolest snižující účinky, ničí bakterie, bacily a viry. Pomáhá tak skvěle při drobných zranění, na otevřené rány ale také afty či opary.  Jeho léčivých vlastností můžete využít také na kožní plísně, křečové žíly, opařeniny a rozpraskané paty. 

Tajný tip do kapsy: Pokud jste si zrovna zapomněli ústní vodu můžete SOS sprej použít díky obsahu propolisu jako její náhradu.

Mateřídouška je všestranným pomocníkem při nemoci dýchacích cest, pomáhá při zánětu průdušek a astmatu. Pro schopnost posilovat imunitní systém je doporučováno stříknutí spreje při dýchacích obtížích a suchém kašli pravidelně do krku. Stejně jako zázvor Vám pomůže v boji proti akné. Používejte tak SOS sprej jako pleťovou vodu, obsah mateřídoušky je skvělý na rychle se mastící pleť se sklonem k drobným zánětům.

Jako přírodní lék je bohatě využívána také šalvěj lékařská, extrakt i z této bylinky najdete v SOS spreji. Patří mezi nejúčinnější přírodní antiseptika. Je spolehlivým pomocníkem při zánětech dýchacích cest, dezinfikuje sliznice a hojí bolesti v krku, pomáhá při angíně i zánětech ústní dutiny. Pokud tedy trpíte některým z těchto symptomů určitě sáhněte po SOS spreji.

Kromě těchto bylinek najdete ve složení SOS spreje také eukalyptus, díky kterému aplikace SOS spreje uleví, osvěží a příjemně zchladí poškozenou pokožku. Mučenka pletní pomůže při kašli, bolestech i kožních problémech. Červené šantalové dřevo je jedním z nejlepších prostředků podporujících metabolismus. Působí jako antirevmatikum, pravidelná aplikace pomáhá k lepšímu prokrvení kloubů, svalů a páteře. Dalšími pak je Brutnák lékařský, Řebříček a samozřejmě naše jedinečná Aloe o jejíž zázračných účincích se můžete dočíst v našem speciálním článku.

A co všechno SOS sprej umí?

 

  • SOS sprej lze použít pro každý typ pleti především i pro velmi citlivou pokožku, vytváří na pokožce jemný ochranný film.
  • Díky vyváženému pH pokožku uklidňuje, chladí a regeneruje.
  • Představuje první obrannou linii proti infekcím a zánětům kůže.
  • Používat jej můžete k ošetření drobných řezných ran, odřenin, popálenin a dalších běžných zranění – lze aplikovat přímo do rány – v pravidelných intervalech aplikujte na postižená místa, ideálně kombinujte s AV koncentrátem (obojí nejlépe používat chlazené).
  • Pomůže Vám při různých kožních problémech jako jsou vyrážky, oděrky, podlitiny, otoky, ale i např. akné, ekzém, lupénka apod.
  • Léčivé účinky SOS spreje určitě ocení také Vaše vlasy, brání jejich vypadávání a chrání je před účinky slunečního záření a slané vody – ideálně denně vmasírujte do pokožky. Při vypadávání vlasů několikrát týdně nastříkejte do vlasů, vmasírujte do pokožky hlavy a alespoň na půl hodiny zabalte.
  • Stomatologové doporučují při léčbě akutních onemocnění v ústech – záněty, krvácivost zubů, po chirurgických zákrocích, po vrtání zubů.
  • Po depilaci – na dezinfekci a následné zklidnění

Sprej „první pomoci“ by tedy měl být součástí každé domácí lékárničky! Čtyřčlenné rodině vydrží 400 ml balení při běžném používání téměř celý rok. Nemusíte tak pořád dokola kupovat předražené produkty v lékárně, které navíc cílí jen na jeden problém. S SOS sprejem máte několik produktů v jednom, a to za bezkonkurenční cenu. Navíc bez nežádoucích účinků, díky čemuž je skvělý i pro Vaše děti! Je ideální na cesty i na doma, kdykoliv si vzpomenete.

 

 

Reference:

https://vitalweb.cz/724/zazvor-a-jeho-mnohostranne-vyuziti-v-cele-domacnosti
https://www.mojemedicina.cz/pruvodce-pacienta/zivotni-styl/bylinky-ve-vasi-lekarnicce/mesicek-lekarsky-univerzalni-lecivka-do-vasi-zahradky.html
https://bylinky.zdrave.cz/
https://www.lekarna.cz/clanek/propolis-a-jeho-vyuziti/
https://www.atlasrostlin.cz/bylinky/santal
materiály LR health&beauty