Střevní mikroflora | JOBA

Opravdu může stát nerovnováha střevní mikroflóry za vznikem chronických onemocnění, či snad za tím, zda jsme veselí, nebo upadáváme do depresí?

Chraňme si střevní mikroflóru – střeva jako druhý mozek

V našich střevech je velmi pestré společenství nejrůznějších typů bakterií. Jejich symbióza tvoří u každého z nás unikátní střevní mikroflóru, která má obrovský vliv a dopad i na ostatní procesy v našem organismu, například na funkce imunitní a nervové soustavy.

Všudypřítomné bakterie – pomáhají nám? Klíčem ke zdraví je vyvážená střevní mikroflóra 

Pojem mikroflóra se obecně užívá mezi lidmi už řadu let. V posledních době se však  častěji používá výraz mikrobiota, kterým myslíme souhrn všech mikroorganismů, a také mikrobiom označující souhrn všech mikrobiálních genů bakterií, které žijí ve střevě.

Osídlování těla bakteriemi se podílí na základních fyziologických procesech lidského organismu a děje se mu tak už od prenatálního období každého jedince. Jejich množství
i druh závisí na mnoha faktorech, jimiž může být výživa, věk, stres, stav imunitního systému, užívání léku či genetické predispozice. Musíme si uvědomit, že tyto mikroorganismy v našem těle nepřetrvávají od narození až do smrti a tělo není schopno si je samo vyprodukovat, a proto je tedy důležité se o ně starat a pravidelně doplňovat z výživy.

Funkce střevní mikrobioty

Střevní mikrobiota hraje neuvěřitelně důležitou úlohu ve fyziologickém vývoji, především její komensální mikroorganismy. Svým složením ovlivňuje funkce zažívacího traktu, funkce metabolismu, ale také však imunitní a nervový systém. Mezi známé prospěšné účinky můžeme zařadit například štěpení polysacharidů z potravy enzymy, které chybějí v lidském organismu. Tento děj se odehrává hlavně v tlustém střevě a je důležitou úlohou mikroorganismů tlustého střeva.

Mikroorganismy střevní mikrobioty mimo jiné pomáhají při fermentaci vlákniny, což vede k produkci mastných kyselin s krátkým řetězcem, které mají ochranný efekt, zabraňují tvorbě zánětů a díky tomu zůstává nenarušená střevní bariéra. Též přispívá k růstu epitelů sliznic. Jsou využívané při syntéze vitamínů K a B, zajišťují tělu rezistenci a ochranu vůči organismům vyvolávající choroby.

Když je trávení trápení

Existuje řada potravin, která zatěžuje naše zažívání a náš organismus s nimi bojuje den co den. Žádné ze signálů, které nám naše tělo dává bychom neměli přehlížet. Ať už se jedná

o nepravidelnou stolici, zácpu, průjem, bolesti při vyprazdňování, pocit nafouklého břicha či pálení žáhy. Jídlo, které se obtížně tráví se může v těle hromadit, zahnívat a produkovat do těla různé toxiny a ty poté mohou způsobit pokles imunitní funkce střeva až na polovinu. Střevo je totiž největším imunitním orgánem (70 % imunitních buněk)
a má vysokou slizniční toleranci. Když se ale o něj nebudeme řádně starat, můžeme na úkor toho podléhat častěji virózám, být více unavení, mít větší množství trávicích potíží, dojde k oslabení imunity a tím i k rozvoji zánětů a infekcí trávicího systému.

Proto bychom měli klást důraz na cílenou péče o střeva a její mikrobitu. K tomu výborně slouží probiotika, která zlepšují její rovnováhu, pomáhají v boji s patogenními bakteriemi, eliminují toxické procesy a šetrně napomáhají k pročišťování střev. Mohou se využívat jako prevence nebo i jako pomoc při nastávajících obtížích.

Prevence v podobě probiotik

K tomuto účelu lze využít produkt Pro 12. Jedná se o probiotické kapsle, které obsahují 12 různých bakteriálních kmenů, mezi něž můžeme zařadit například Bifidobacterium, Lactonacillus či Streptococcus. V jedné tabletě se nachází až miliarda prospěšných bakterií, které se dostanou do střeva neporušeně přes žaludek prostřednictvím patentovaného postupu obranného mikrozapouzdření, takže nedojde k natrávení a poškození bakterií žaludečními šťávami během jejich kritického průchodu žaludkem.

Dále jsou kapsle Pro 12 obohaceny podpůrným prebiotikem, což je nestravitelná složka, která probiotiku poskytuje živiny a podporuje jeho aktivitu. Obal kapsle není živočišného původu, takže se přípravek hodí i pro vegany.

Používání probiotik se též doporučuje  v těhotenství, neboť ovlivňují a zlepšují mikrobiotu dítěte, která se v prenatálním období vytváří. Efekt střevní mikroflóry však sahá i mimo střevo, a to nejen systémovým rozšířením imunitních buněk ale i produkcí (popřípadě stimulací produkce) hormonů a neurotransmiterů, mezi které například patří hormon serotonin, který známe jako hormon dobré nálady a štěstí.

Měla by být probiotika při užívání antibiotik samozřejmostí? 

Antibiotika jsou předmětem mnoha diskuzí, neboť jejich úkolem je vyhubení nepřátelských bakterií, které jsou původcem onemocnění. Bohužel však neumí rozlišit bakterie nepřátelské a přátelské, takže dochází k významné změně složení střevní mikrobioty. Z tohoto důvodu můžeme po antibiotické léčbě trpět zácpou, průjmy, mykózami či nadýmáním. Proto je spolu s antibiotickou léčbou nutné současně užívat i probiotika jako prevenci. Tím, že ovlivňujeme kvalitu střevní mikroflóry, snižujeme i riziko výskytu střevních zánětů a infekcí.

Závěrem

Střevní mikrobiota velmi podstatně ovlivňuje naše zdraví. Řada studií potvrzuje, že narušený střevní mikrobiom může stát za vznikem řady chronických chorob, zánětů a infekcí, a proto bychom o něj měli pečovat konzumací kvalitních potravin a také prostřednictvím probiotik, které mikrobiom obohacují o prospěšné bakterie, díky nimž dochází v našich střevech ke správnému trávení a nastolují střevní rovnováhu.

Zdroje: 

ALBERTS, Bruce, Denis BRAY a Alexander JOHNSON. Základy buněčné biologie: Úvod do molekulární biologie buňky. 2. vyd. 2006. ISBN 80-902906-2-0.

Guarner F and Malagelada JR. 2003. Gut flora in health and disease. The Lancet, Volume 361, Issue 9356, 8 February 2003, Pages 512-519

Gibson RG. 2004. Fibre and effects on probiotics (the prebiotic concept). Clinical Nutrition Supplements, Pages 25-31Článek PRO 12 – kvalita života začíná ve střevech

Střevní mikrobiom a chronické nemoci – Prof. MUDr. Helena Tlaskalová – Hogenová, DrSc. (Mikrobiologický ústav AV ČR)