32 důvodů, proč pít AloeVera | JOBA

Víte co všechno dokáže léčivý gel a šťáva z této zázračné rostliny? Je toho opravdu spousta kde můžete díky vysokému obsahu prospěšných látek využít jejích léčivých vlastností a to  nejen v péči o Vaši pokožku, ale také k detoxikaci a posílení organismu.

Věděli jste, že je známo 360 druhů Aloe? Přičemž mezi medicínsky využitelné druhy patří zejména AV Barbadensis Miller, která představuje nejléčivější odrůdu Aloe Vera a která je hlavní složkou LR produktů. Postupně představíme 30 základních důvodů, proč našemu organismu tato rostlina pomáhá. Obsahuje kolem 200 biologicky aktivních látek, které propůjčují této rostlině rozličné léčivé vlastnosti.

1. obsahuje vitamíny:

Určitě jste už slyšeli, že Aloe obsahuje spoustu vitamínů, ale víte, které přesně obsahuje a proč je tedy tak všestranné?

Mezi nejdůležitější vitamíny, které v Aloe najdeme patří rozhodně Ačko, které má zázračné účinky na naši pleť, pomáhá redukovat vrásky a potlačuje projevy akné. Dalšími pomocníky k udržení krásné a pružné pleť patří vitaminy C a E, které fungují jako silné antioxidanty  bojující s volnými radikály. Redukují tak vznik vrásek a usazování škodlivin v našem organismu. Ke správnému fungování našeho organismu pomáhají vitamíny ze skupiny B včetně malého množství vitamínu B12. Pokud často trpíte na afty, ekzémy, padají Vám vlasy a necítíte se v poslední době ve své kůži, pravděpodobně budete mít nedostatek béček.

2. dodává enzymy:

Součástí jejího složení jsou také enzymy, biokatalyzátory nezbytné pro správné pochody v našem těle. Zahajují a urychlují biochemické přeměny v každém živém organismu. Tyto specifické molekuly nejen, že pomáhají snižovat zánětlivé procesy v organismu, ale také podporují odbourávání tuků a cukrů. Pokud tedy neustále bojujete se svojí váhou a vedlejšími projevy zánětů jako jsou ekzémy či nezdravá pokožka je právě pro Vás užívání Aloe důležité, a to jak zevně tak vnitřně

3. obsahuje minerály:

Dále v Aloe najdeme spoustu tělu prospěšných minerálů jako je například vápník, který ocení Vaše kosti, společně s hořčíkem a manganem. Selen a zinek jsou důležité pro krásnou pleť. Kromě výše zmíněných obsahuje také draslík, který je společně se sodíkem nepostradatelný pro homeostázu (udržování stálosti vnitřního prostředí organismu jako je stálá teplota, pH, koncentrace iontů apod.) organismu a správné hospodaření s vodou. Minerály jsou navíc nezbytnou součástí různých enzymů, bez nichž by nefungovaly tak jak mají.

4. dává mukopolysacharidy:

Další velice důležitou složkou Aloe jsou mukopolysacharidy. Také si říkáte, že netušíte co jsou zač? Nebojte my vám to hned vysvětlíme…. Jsou jednou z nejdůležitějších složek Aloe Vera a příznivě ovlivňují imunitní systém. Mukopolysacharidy jsou polysacharidy s dlouhým uhlíkatým řetězcem, které jsou nezbytnou složkou každé živé buňky. Především právě tyto látky stojí za zázračnými účinky Aloe. Mají velmi široké spektrum účinků:

 • 5. protibakteriální,
 • 6. protivirové, 
 • 7. protiplísňové/kvasinkové,
 • 8. protiparazitární účinky

Předpokládá se, že jejich nedostatek způsobuje virové infekce, bolesti kloubů a trávicí problémy. Aloe je nejbohatším rostlinným zdrojem těchto zázračných látek. Důležité je zmínit, že významnou vlastností mukopolysacharidů je stimulace imunitního systému (zvláště makrofágů – velké buňky pohlcující vše škodlivé a cizorodé), který je následně schopen bojovat s nejsilnějšími bacily a viry. Proto pokud často trpíte nachlazením a vaše imunita potřebuje nakopnout během chřipkové sezóny doporučujeme začít užívat Aloe Vera.

 

9. podpora skrze Hormony

Dalšími látkami, které podporují mnohostranné využití Aloe, jsou také hormony. Tyto látky zesilují hojivý a protizánětlivý efekt Aloe.

10. dodává Aminokyseliny

Z 22 aminokyselin obsahuje Aloe 20 z toho 7 esenciálních, které si organismus není schopen sám vyprodukovat (např. lysin, leucin, valin, fenylalanin, treonin). Aminokyseliny jsou základní stavební kameny bílkovin, na jejich doplnění tedy nezapomínejte zejména před fyzickou zátěží. Právě tehdy je energetická spotřeba hrazena z cca 10 % aminokyselinami. To znamená, že organismus během fyzické aktivity aminokyseliny spotřebovává a bere je převážně ze své svalové hmoty. Když ale aminokyseliny doplníte před zátěží (např. formou BCAA – zdroj esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem), použije tělo jako zdroj energie pro fyzickou aktivitu tyto externě dodané aminokyseliny a šetří si tak své vlastní.
11. Aloe vera “léčí i omlazuje”

Díky vysokému obsahu výše uvedených biologicky aktivních látek má Aloe Vera široké spektrum pozitivních účinků na lidský organismus a je využívána již po staletí pro vnější i vnitřní užití. Vhodné složení a poměr účinných látek obsažených v našem Aloe zesilují její vlastnosti. To znamená, že plnohodnotná přírodní gel z aloe působí daleko efektivněji a rychleji než její jednotlivé složky. 

Je známo, že Aloe vera působí na mnoho problémů s pletí, pokožkou a vůbec s kůží obecně. Může pomoci léčit opary, lupénku, alergické reakce, akné a další problémy spojené s pokožkou. Skvělým pomocníkem je především v léčbě ekzémů. Kdy oblasti s výskytem ekzémů pomáhá zklidňovat, hydratovat a brání jejich dalšímu rozšíření.
12. Největší předností Aloe Vera...

… je pak rozhodně schopnost komplexní detoxikace. A to od trávicího traktu, přes játra, ledviny a lymfatické dráhy až po nejjemnější cévy krevního a lymfatického systému. Organismus tedy v prvních měsících konzumace detoxikuje, což následně pomůže efektivněji využít obsažené bioaktivní látky (vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzymy a další) buňkami. Podporuje tak i účinek suplementů a léků, které užíváme. Zvyšuje mnohonásobně jejich vstřebatelnost a využitelnost.

Díky obsahu mukopolysacharidů má AV  Barbadensis Miller na náš organismus hypoglykemický (cukr snižující), protinádorový, imunomodulační (zvyšující obranyschopnost organismu) a gastroprotektivní (ochrana trávicího traktu) efekt. Současně tyto látky podporují vývoj krvinek.

 

13. AV pomůže na snížení krevního cukru!

Mukopolysacharid glukomanan dokáže zpomalovat vstřebávání sacharidů a snižuje po jídle odezvu inzulínu až o 50 %.

Studie dokazují, že AV může pomoci při:

 •  redukci hmotnosti
 •  snižování LDL cholesterolu
 • zlepšení kontroly diabetu a také zácpy s minimálními či žádnými nežádoucími účinky
 • léčbě diabetu II. typu, AV může být využita pro dlouhodobé udržování hladiny glukózy v normě

Mukopolysacharidy jsou také velmi efektivní antioxidanty působící proti volným radikálům. Díky těmto vlastnostem pomáhá AV v prevenci a léčbě arteriosklerózy, srdečních chorob a Parkinsonovy choroby. Významný je také pozitivní vliv na funkci imunitního systému. Když je aktivita imunitního systému nízká, tak ji posílí a naopak pokud je pro vlastní organismus nepříznivě vysoká, tak ji utlumí.
A jakým mechanismem to mukopolysacharidy činí?

Bylo prokázáno, že aktivují makrofágy (buňky imunitního systému likvidující patogeny), což vede ke spuštění kaskády léčivých efektů:

 • 14. zvýšení fagocytózy (pohlcování) škodlivých, infikovaných a poškozených buněk
 • 15. zvýšení hladiny specifických látek podporující komunikaci mezi jednotlivými buňkami imunitního systému.
 • 16. stimulace produkce specifického faktoru TNF, který ničí nádorové buňky tím, že blokuje tvorbu krevních cév a tedy zásobení těchto buněk.
SHRNUTÍ: Lékařsky ověřené „klíčové“ oblasti aplikace Aloe Vera (prevence, terapie, rekonvalescence):
 • 17. Vyrovnává nesprávnou životosprávu (stres, nikotin, alkohol, cholesterol)
 •  18. Zvýšení účinnosti při užívání léků, vitamínů, potravních doplňků
 • 19. Očista trávicího traktu a klků tlustého střeva
 •  20. toky končetin a kloubů, záněty vazů, artróza, poškozené vazy
 •  21. Zažívací potíže, pálení žáhy, zácpa, průjem
 • 22.Kožní problémy, alergie, akné, ekzémy, lupénka, vředy, plísně, zmírní průběh pásového oparu
 • 23.Popáleniny, omrzliny, spálená kůže při opalování
 • 24.Svalové bolesti, výrony, podlitiny, oděrky na kůži a puchýře
 • 25.Vysoký i nízký krevní tlak – aloe vyrovnává krevní tlak k normě
 • 26.Krvácivost dásní, afty, parodontóza
 • 27.Diabetes
 • 28.Migrény, bolesti hlavy
 • 29.Alergická senná rýma
 • 30.Crohnova choroba
 • 31,Ochrana srdce, cév, jater, ledvin, snižování cholesterolu
 • 32.Podpora chemoterapie a léčby nádorových onemocnění
   
Aloe Vera pod značkou LR Health and Beauty

Na trhu je velmi široký sortiment Aloe Vera produktů. Samotný proces sklizně a technologické zpracování této rostliny je klíčový pro kvalitu výsledných produktů. Kvalita je u produktů LR na prvním místě. Od pěstování až po konečný produkt podléhá vše přísným kontrolám.

AV Barbadensis Miller se pěstuje ve vyšších nadmořských výškách v krásném čistém prostředí. Za zralé se považují rostliny starší dvou let. Z každé rostliny se ručně sklízí 6 listů 3x za rok. List musí být delší než 50 cm a asi 12-14 cm široký. Denně se zpracovává 130 tun listů. Koncentrát, který vznikne, je přemístěn do kontejnerů o objemu 20 000 l a v nich je převážen ke konečnému zpracování do Německa.

Produkty společnosti LR využívají k přípravě Aloe Vera výhradně dužinu, která obsahuje vysoký obsah vody, s rozpuštěnými živinami a biologicky aktivními látkami. Ty slouží k regeneraci a reparaci rostlinných tkání. Díky správnému technologickému zpracování je zajištěna minimální kontaminace aloinem (má silné projímavé účinky), který je produkován tuhou zelenou slupkou. 

Produkty společnosti LR nabízejí tu nejvyšší kvalitu, což potvrzují SGS Institut Fresenius a certifikáty IASC za cenu dostupnou všem a cenu velmi příznivou v porovnání s množstvím pozitivních účinků na náš organismus.

Takto získaný gel z AV Barbadensis Miller je následně využíván k výrobě kosmetických produktů nebo je nabízen ve formě čistého gelu k přímému užití. ALOE VERA DRINKING GEL BARBADENSIS MILLER společnost LR distribuuje v pěti variantách. Jejich základem je vždy stejná Aloe Vera, která je pokaždé obohacena o jiné látky, aby byl účinek gelu specifický a účelný.

Reference:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/

https://www.doktor-zdravi.cz/aloe-barbadensis-miller-aloe-vera/

https://www.medicalnewstoday.com/articles/318591#skin-health

materiály LR

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcR66-GTxqQFMXwkA3WPN6utgCMpxOHPFTGe00_8dKE_xF5dFUoP&usqp=CAU

https://www.zdravimkuspechu.cz/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/l/aloe-vera.png

https://www.wowbuzz.us/wp-content/uploads/2019/07/How-to-Use-Aloe-Vera.jpg